DeFi TVL kontynuuje wzrost cen żetonów, co w połączeniu z MicroStrategy powoduje, że coraz więcej BTC jest odpornych na wpływy cyfrowe za około 10 900 USD.

Kryptoński król, Bitcoin, trzyma się mocno około 10.900 dolarów po tym jak zaczął się rozwijać w ciągu weekendu.

Od 10.200 dolarów w niedzielę, cyfrowy składnik majątku robi swój ruch w górę, wspinając się do 10.950 dolarów dzisiaj. Przy obecnej cenie nieco powyżej 10.900 dolarów, 83,68% adresów, pod którymi znajduje się BTC, czyli 26,38 milionów, przynosi zyski.

Trader SalsaTekila zauważył, że “wczorajszej nocy złoto wypompowane z tej dokładnie godziny, BTC następnie.”

Metal szlachetny przeskoczył do poziomu $1.970, utrzymując się w swoim zakresie, który jest coraz mniejszy, powstały po uderzeniu nowego wszechobecnego haju na początku sierpnia na $2.070. W międzyczasie, indeks USD walczy o poziom 93.

“W pewnym momencie, kiedy Bitcoin stanie się wystarczająco duży (powiedziałbym, że powyżej $1T), zrzuci swój czynnik ryzyka, wtedy jego podstawowe właściwości podobne do złota przesuwa się do przodu i do środka”, zauważył analityk w łańcuchu Willy Woo na krótkoterminowej korelacji Bitcoin’a z rynkiem akcji.

A potem, “nawet nasze 4-letnie cykle zostaną zablokowane w grawitacyjnym przyciąganiu 10-letnich cykli, które wykazują rynki makro”, powiedział.

Na razie, oprócz altcoins i strat DeFi wspierających przepływ do Bitcoinów, przejęcie przez MicroStrategy 16.796 dodatkowych Bitcoinsów pomogło utrzymać odporność aktywów cyfrowych.

Doświadczenie Altcoins’a jako kaca po Bull Party

Handel “zielonym” z 1,8 miliarda dolarów w “realnym” wolumenie, dominacja BTC również nabrała tendencji wzrostowej. Dominacja BTC stale maleje od początku maja, kiedy to wyniosła 69% do 15-miesięcznego minimum wynoszącego 59% w dniu 13 września. Jednak osłabienie w altach ma dominację Bitcoinów, która wzrosła o ponad 61%.

Podczas gdy Bitcoin wygląda na silniejszego, altcoinowa partia przestała istnieć.

Wśród najlepszych kryptosów ether spadł o 4% do 363 dolarów, a inne godne uwagi wzmianki, w tym LINK i BNB, oba spadły o 9%, a TRX o 8%.

W świecie DeFi największym przegranym jest CREAM, który spadł o 40%. Co ciekawe, w dniu dzisiejszym Binance ogłosił obrót tokenem DeFi przeciwko BNB i BUSD.

Inne godne uwagi wzmianki to bZx Network (28%), SUSHI (-21%), CRV (-20%), SWRV (-15%), SNX (-14%), LEND (-12%), YFI (-11%) i UMA (-10%).

W odróżnieniu od ceny tych tokenów DeFi, łączna wartość zablokowana w sektorze wzrosła do 8,9 miliarda dolarów, według pulsu DeFi.

Użytkownicy nadal dokonują wpłat w tych nowych projektach, zwłaszcza w Swerve, którego TVL skoczyła do 953,8 mln dolarów, oraz w KIMCHI, którego wpłaty wynoszą obecnie 1,8 mln dolarów. Inne projekty, które widzą wzrost w ich TVL dzisiaj to Mooniswap, YFII, ForTube, DODO, CREAM, Yearn i Maker.

Niektóre z kryptokur walut nadal przesuwają się na północ w obecnym czerwonym środowisku, w tym Pickle (50%) i LUNA (7%).